• Ve škole čar a kouzel

V pátek 28. 4. 2023 se žáci druhých tříd proměnili v čarodějnice, čaroděje a čarodějná zvířata. Důvodem byla příprava na tradiční pálení čarodějnic. Žáci pracovali v týmech vedenými neznámými čarodějnicemi. Ty museli dobře popsat. Jen tak ostatní mohli odhalit nové vedoucí týmů. Ke zjištění jména učitelky v čarodějnické škole posloužil rébus, u kterého se muselo nejen dobře číst, ale i přemýšlet. Ke každé čarodějnici patří správný lektvar, v naší čarodějnické škole proto nechybělo ani sbírání ingrediencí do čarovných lektvarů. Při čarodějnickém počítání byli v hlavní roli pavouci a hadi (jak jinak). Čísla při násobilce se přeměnila v různé čarodějnické atributy. I s tím si všichni dokázali poradit. O původu svátku pálení čarodějnic jsme četli, přemýšleli, čarodějku si také každý vyrobil. Na dubnové nedělní pálení čarodějnic jsme odcházeli dobře připraveni.

• Dopravní soutěž mladých cyklistů

5.4. se vybraní žáci naší školy zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů v těchto disciplínách: Test , jízda podle pravidel po DDH, jízda zručnosti a poskytování první pomoci.

V mladší kategorii naše družstvo ve složení: Zuzana Prachařová a Sára Bečičková (obě 5. C), Jakub Vojčiniak a Prokop Scholze (oba 5. A) obsadilo pěkné 3. místo.

• KVĚTNOVÉ VV a FOTO soutěže

VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ :

Žáci naší školy získávají řadu úspěchů ve výtvarných a fotografických soutěžích, kterých se účastní.

1/ Součástí programu EKOFILMU 2022 v Jablonném v Podještědí bylo i vyhodocení VV ekosoutěže "Život v půdě - domov mnoha organizmů"

Ocenění nejlepší VV práce získaly:

Karolína Suchánková 9.C

• Les - třída i učebnice zároveň

V pondělí 3. dubna 2023 se žáci 2.C vypravili do lesa, aby společně hledali známky jara. I když bylo mrazivo, sluníčko nechybělo, příroda se už opravdu jarně tvářila. A o to nám šlo. Za mocného štěbetání ptáčků jsme se pustili do hledání známek jara. Tak se stalo, že během chvilky bylo naše lesní místo "osázeno" zelenými vlaječkami - tak jsme značili známky jara, žlutými vlaječkami jsme upozornili na místo, které je pěkné, lahodí oku i duši, červenými vlaječkami jsme naopak označili to, co by chtělo nějak změnit, popř. vylepšit. Pozorování, zkoumání, všímání si a diskuze, nic z toho nechybělo. Shodli jsme se na tom, že v lese nám vadí nejvíc to, co není z přírody (plastová celdule na stromě, odpadky válející se v lese,...). Ač neplánovaně, bouřlivá diskuze se strhla okolo pařezů. Jedna skupina označila pařez porostlý mechem žlutou vlaječkou, tedy jako objekt pozoruhodný, jiná skupina pa

• DUBNOVÉ VV a FOTO soutěže

VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ :

Ocenění nejlepší VV práce získaly:

Tereza Chaloupková 6.C Karolína Suchánková 9.C Stela Landová 5.C

• Předškoláček

Akce Předškoláček je vedena speciálním pedagogem, primárně je určena předškoláčkům, kteří mají ze školy obavy, rodiče si nejsou jisti školní zralostí či připraveností dítěte na školu, popř. stojí o konzultaci se speciálním pedagogem. Lekce proběhnou 4.4., 11.4.,18.4., 25.4., 2.5., 9.5. od 15.30 do 16.15. Na tuto akci je nutné se předem registrovat.

• Naši recitátoři míří do krajského kola

V pátek 3. března 2023 proběhlo v Domu dětí a mládeže Větrník okresní kolo v recitaci. Máme velikou radost, že právě recitátorům z naší školy se podařilo získat nejen srdce publika, ale i ocenění poroty. V kategorii 2. a 3. tříd Ondra Vašíček z 2. C a Daniel Světlík ze 3.C vybojovali se svými texty první místo a postupují do krajského kola! V kategorii 4. a 5. tříd obdržel Miroslav Tetour ze 4.B ve veliké konkurenci uznání poroty.

• Březnové akce pro předškoláky

Na měsíc březen připravila naše škola pro předškoláky hned několik akcí.

V sobotu 11. 3. proběhne od 9. 30 do 12.00 akce Škola hravě spojená s Dnem otevřených dveří. Škola se otevře rodičům i jejich dětem. Rodiče si budou moci prohlédnout školu, seznámí se s jejím ŠVP, navnímají atmosféru školy. Na případné otázky dostanou odpovědi přímo od vedení školy. Předškoláci prožijí tvořivé dopoledne v dílnách. Na tuto akci není třeba se předem registrovat.

• RUR v 8.B

Třetí projektový den jsme prožili s roboty, které jsme v rámci projektového dne vytvořili. Nejprve jsme zhlédli prezentaci o robotech, dále jsme ve skupinách vyráběli za pomoci nejrůznějších, často velmi netradičních materiálů naše roboty, poté jsme vytvořili popisy a odprezentovali roboty po skupinách. Tvorba nás bavila, prohlédnout si je můžete v hale školy.

• SOUZNĚNÍ s OGL

V uterý v rámci hodin Vohryzku jsme vyrazili za kreativitou umělců do OGL. Souznění byl i název výstavy abstraktního umění. Vedle velkých i malých objektů jsme poprvé vyzkoušeli na výstavě i QR kód přes Spotifi, který odhalil, jaké skladby, písničky poslouchají malíři při tvorbě obrazů. Potěšením pro nás byly kreativní místnosti, kde jsme se mohli podílet na vytváření obrazu fixem, světly i netradičními materiály. Hodně jsme si to užili.

• Darujeme kroužky dětem

Vážení rodiče,

rádi bychom vám touto cestou představili projekt „Darujeme kroužky dětem“. Projekt pomáhá českým i ukrajinským rodinám v tíživé finanční situaci s úhradou nákladů na volnočasové aktivity dětí. V projektu mohou rodiče získat příspěvek až 2000 Kč pro každé dítě na úhradu nákladů za kroužky a další aktivity ve volném čase v 2. pololetí školního roku 2022/2023, tedy i na úhradu nákladů ve vašich kroužků, klubů etc...

• BŘEZNOVÉ VV a FOTO soutěže